Archiv rubriky: Cestovatelský deník z Rhodosu

Nikdy jsem žádný předchozí nenapsal, ale jelikož jsem měl příležitost jet s mámou, Hanou a Janou (její kamarádky) na dovolenou a ještě k tomu zadarmo, byl by smrtelný hřích nesepsat celý vykutálený pobyt den po dni, jelikož v té době jsem byl pod vlivem velice silné inspirace, plus přítomné dámy k tomu také něco přidávaly a výsledek si můžete přečíst níže.

Tento turistický zápisník se datuje do září 2016 a obsahuje celkem devět zápisů z devíti dnů. Svého času byl poměrně populární a měl velký čtenářský ohlas, tak uvidíme, jestli si to ještě někdo zpětně přečte, nebo jestli bude zapomenut. Jelikož mi máma nedávno připomněla můj vzletný odstavec, věnující se impozantním ňadrům mladé polské rekreantky, se kterou jsme byli jeden den na kolektivním výletě, je vidět, že alespoň někomu z toho v paměti něco zůstalo. Kozy bodují vždycky.

Cestovatelský deník z Rhodosu, kapitola devátá: TO BY SOM SI AJ JÁ CHCELA PREČÍTAŤ!

Konec dobrý, všechno dobrý. Pád kultu rudé Sonji. Papinův národní sport.

 

Co psát o dni, který je vlastně o tom, že si zabalíte a odfrčíte pryč? No jasně! Všechno co se nevešlo do dílu předešlého!

Ač jsem poměrně barvitě a podrobně popsal naší cestu na Lindos, záměrně jsem si nechal včerejší večer do této, poslední, kapitoly.

Včera to bylo naposled, co jsem navštívil místní bar i s Dianou, kterou jsem mezitím perfektně naučil „jako dycky“ a ona už věděla, …

Cestovatelský deník z Rhodosu, kapitola osmá: The white city of Gondor

Mořský vlk má rád Zorbu. Obdařená Polka zachraňuje situaci. Papin neumí uvázat sukni. Belmondo je chlípník.

Vzpomínáte si, jak jsme měli jet na výlet a nejeli jsme, protože jsme to neměli zarezervované? Tak jsme tuhle minelu napravili, a zarezervovali si sobotu. V sobotu ráno jsme opět čekali na loďku, přišel heeesky čeeesky pán, a brzo přijela i lodička. Jana si myslela, že pro nás přijede alespoň zaoceánský parník, ale když jsme viděli přijíždějící kodrcající bárku, která ještě pamatovala Stalina, když …

Cestovatelský deník z Rhodosu, kapitola sedmá: Roadtrip

Papinova závěť. Turisté na smrt. Práva řecká taverna. Koza vypadá moudrost.

Dnes byl den ve znamení jízdy autem po ostrově. Jelikož Hanka nám dala kvinde, nakonec jsme zbyli ve třech. Máma mě ubezpečila, že Jana je výborná řidička. Takže jsme v půjčeném autě první čtyři minuty zjišťovali, jak pohnout s řadicí pákou. Ještě že jsem takový auto diletant, že mě se nikdo neptal, a následně ani nekritizoval za to, že nevím odpověď.

Když se Janě náhodně podařilo páku rozpohybovat, další …

Cestovatelský deník z Rhodosu, kapitola šestá: Jak jsme nejeli na výlet

Heeesky Čeeesky. Rudá Sonja opět zasahuje. Co sis dala? Všechno! Odtažití oligarchové.

Dnes jsme měli jet na výlet lodí, kde se opět podle slov delegátky střídala krása s nádherou. Jenže už nám vypečená roba nesdělila, že loďka se musí rezervovat dopředu.

Takže jsme na místě určení čekali jako čestná stráž, než přišel jakýsi Řek, pravděpodobně kapitán bárky, a oznámil nám, že bez rezervace máme šmitec. Když zjistil, že jsme Češi, tak se usmál a řekl „Já heeesky čeeesky!“ a konverzoval …

Cestovatelský deník z Rhodosu, kapitola pátá: Krmení dravé zvěře

Dobrotivý Mrož a člověk, co měl jistě dvě křestní jména na Facebooku. Peklo poezii svědčí. Papin, prsa a okurky v cheeseburgeru. Veď mě Důče, Veď mě!

Po včerejším výletu do hlavního města Rhodosu dnes řada starších (rozuměj všichni kromě mě) rozhodla, že bude více odpočinkový den, pouze s jednou odpolední vycházkou po ostrově.

Protože patologicky pohrdám prožluklými proaktivními patrony přílišného pohybu, poslušně přijímám podmínky postarších paniček pokorným povděkem. Prostě paráda.

Jelikož jsme dojebali potápění, máma se rozhodla vzít mě na …

Cestovatelský deník z Rhodosu, kapitola čtvrtá: Lesk a bída Kapitolu

Mořští ježci a gestapo. Potopil jsem snahu se potopit. Telefonát od místostarosty. Hejno havranů v kolomazi.

Dnešní den byl výjimečný, jelikož poté, co nám průvodkyně dostatečně zmiňována v předešlé kapitole prozradila, že nikdo nemůže říct, že byl na Rhodosu pokud nenavštívil hlavní město, které je krásné, a ten zážitek je nádherný, řekli jsme si, ze teda jo. Ale že nepojedeme s tou cestovkou pač to by bylo – jak by řekla Ruda Sonja – TRAPNÝ, ale že se vydáme na …

Cestovatelský deník z Rhodosu, kapitola třetí: Papinův den

Bábovka se slaninou. Arcibiskup lenosti. Patálie s prožluklou průvodkyní. Mahagon a ropná skvrna.

Ahoj čuníci,

Musím říct, že tohle mě víc a víc baví. Jak pobyt, tak zápisky. Já vím, vás asi ne. Ale to nevadí, stejně se vás budu ptát, jestli jste to četli, a udělám zklamaný obličej, když zjistím, že ne. Vy to víte, takže si to přečtěte.

Diana právě obsluhuje moje společnice u vedlejšího stolu a já přemýšlím, že si u ní objednám ještě jeden Alfa Beach …

Cestovatelský deník z Rhodosu, kapitola druhá: Jsme tu!

Matka navazuje první známost. I see sea! Biblické obžerství. Cetky, tretky a dřevěné penisy. Tatík zachráncem proti své vůli.

Vstávám něco málo po šesté, protože den předtím jsme lehce popíjeli, a bylo mi známo, že jestli nebudu mít s sebou 4 košile a 4 trička, mateřská módní policie mě bude patřičně pokutovat pohrdavým pohledem. Jelikož jsem odjížděl na týden pryč, můj spolubydlící Pavel dostal naprosto přesné instrukce ohledně toho jak… má spravovat můj class order hall ve wowku. Myšlenka, že …

Cestovatelský deník z Rhodosu, kapitola první: Prolog

Čaute čuníci,

Protože mě zase začalo bavit psát jak poezii, tak prózu, přestože potřebujete na každou věc úplně jiný druh inspirace, a protože mě několik lidí v poslední době nalilo až nezdravou dávku motivace (většinou prostřednictvím úlisného pochlebování a bezhlavě adorace těch věcí, co sem dávám) tak jsem se rozhodl, že si budu psát cestovatelský deník z mojí dovolené z řeckého ostrova Rhodos.

Zatimco v krásných prostorách hotelové verandy popíjím svůj čtvrtý dnešní drink, který mi natočila půvabná Slovenka Diana …

Theme: Overlay by Kaira Extra Text
Cape Town, South Africa