Archiv rubriky: Historky s babičkou

Tohle je populární sekce! Babička mě ráda a často verbálně tepe. Bývá mi vyčítána absence vysoké školy, řidičského oprávnění nebo (v)hodné dívky, která by mě měla ráda. Jenže, to by znamenalo, že by babi fušovala do řemesla, a to nikdo nechce, žejo.
Protože ač je babička někdy jízlivá, pichlavá, kousavá, jedovatá a rýpavá, a někdy jindy zase moc zvědavá, neodbytná či vlezlá, je hlavně za všech okolností upřímná, což vždy oceňuji, a také jsem její nejoblíbenější vnuk. A tento status nepozbývá prestiže ani po uvedení faktu, že jsem vnuk jediný.
Takže si od ní občas vyslechnu zajímavou historku z mládí o tom, jak ji vojáček připravil o nevinnost, nebo že vzali novou ošetřovatelku do její LDN a ona nás chce seznámit, že by se ke mně hodila. A ať zhubnu. A oholím se. Mám ji rád. A rád o ní píšu.

Babička a její poslední přání

Babička se narodila do turbulentní doby. Jen o rok později oba nejvýznamnější evropští diktátoři konsolidovali svou moc, a pět dalších let stačilo k tomu, aby naleštěné holínky příslušníků Wehrmachtu velkopansky pošlapávaly naši krásnou zem. Zatímco já o této tragické době pouze se zájmem četl, babička ji žila.Dále to nebylo o nic lepší. Zemi uchvátili komunisté, a to už mělo pro babičku reálné následky: jelikož její tatínek měl statek a byl členem lidové strany, babička nemohla studovat vysněné gymnázium, ačkoliv …

Babička a nová televize

Ahoj čuníci,

Nová historka s babičkou! To chcete! Tato bude o koupi nové televize.

Babičce se minulý pátek rozbila televize. A ještě tak zlomyslně! Když jsem ji zapnul, vydržela v bdělém stavu patnáct vteřin, a na sedm se vypla. Následně zase naběhla na čtvrt minutu, a pak opět šlus. Takhle se to periodicky opakovalo, což jednoho akorát rozběsní.

Víte, babička v minulosti nebyla žádný přehnaný televizní konzument, naopak dávala spíše přednost dobré knize či vycházce. Jenže je již pár let …

Babička a memoáry

Ahoj čuníci,

Babička byla v úterý při chuti. Víte, ona ráda vypráví, ale pouze těm, kdo ji chtějí poslouchat. Spoustu historek už jsem slyšel několikrát, a k některým občas něco nového připojí.  Naposled jsem se například dozvěděl více o její každodenní pouti do školy.

„No víš Honzíku, my jsme měli školu v Zásmukách. Každé ráno jsme museli chodit pěšky pět kilometrů z Malotic do Zásmuk a odpoledne 5 kilometrů zpátky. Jedna cesta trvala hodinu a půl. A občas se stalo,

Babička a jídelní lístek

Ahoj čuníci,

Pro samý kartičky není kam flusnout, žejo? Ale slíbil jsem i něco jinýho, a tak si dneska dáme další díl z velice oblíbené série – historky s babičkou!

Přišel jsem v neděli za babičkou hodinu po poledni. Babička toho rok od roku potřebuje méně a méně. Občas jí zaleju kytky nebo nakrájím ovoce, ale zase má o to více času podrobit mě křížovému výslechu, jelikož babička je tvor velice zvídavý, a všechno, co se mně týká, ji zajímá

Babička a moje druhé jméno

Víte, poslední záplava Magicových reportáží většině lidí nic moc neříká, je tedy potřeba – v rámci tematické diverzity – proložit to nějakým článkem z kategorie, která se naopak těší velké popularitě = historky s babičkou.

Babička si je vědoma, že k ní chodím každý pátek a neděli, pokud výjimečně nedlím v zahraničí či na horách. Občas má ale potřebu i tak mi zavolat, aby se ujistila, zda skutečně přijdu a někdy mi i hodí takové preview, na co se mě

Babička a její propagandou nakažené pečovatelky

Víte, tohle nebude tak úplně článek o babičce, ale když Vojtěch Zamarovský napsal knihu „Na počátku byl Sumer“ já bych mohl napsat knihu „Na počátku byla babička“ a potom ji zaplnit jednotlivými kapitolami, jako bude například ta dnešní.

Minulý pátek, jako každý pátek, když jsem v Praze, jsem se vydal k babičce. Pokud někam chodíte často, lidé si Vás zapamatují. Dokonce už nemusím ani hlásit své jméno na vrátnici. Nemusím hlásit ani jméno babičky. Všichni zdejší zaměstnanci totiž vědí, kdo

Babička a….„Ty půjčuješ peníze? Pfff!“

Ahoj čuníci,

Babička je poslední dobou opět studnicí mnoha příběhů a historek, a nedá mi to nepodělit se s Vámi o tu poslední.

Přišel jsem včera za babičkou, jež zaujatě sledovala AZ Kvíz s naraženými sluchátky KOSS, které jsem jí zakoupil, a ani si nevšimla, že jsem se postavil vedle ní. Moderátor zrovna pokládal náhradní otázku, na kterou se dá odpovědět pouze ANO nebo NE.  „Ano, to je snad jasný“ pronesla babička přezíravě, a demonstrovala, že tuto otázku má v …

Babička a příliš mnoho ovoce

Těpic nezbedové,

Poslední dobou nějak není o čem psát. Totální stagnaci srdnatě zachraňuje zvláště babička, jejíž příhody stále rozhodně stojí za zvěčnění.

V pátek mi zavolala, že jí chybí meruňky, jestli bych se stavil v Albertu a nějaké jí zakoupil. S donesenými meruňkami vítám babičku, a jsem nasměrován do lednice, abych zde meruňky uložil, leč jaké je moje překvapení, když zjišťuji, že její lednice je poměrně dost plná.

Plná ovoce.

Nalézám zde švestky, hroznové víno, jiné meruňky, kiwi, banány, pomeranč.

Babička o komunistech, ctižádosti, a zániku národa

Víte, už dlouho jsem nic nenapsal o jedné ze svých největších literárních inspirací – mojí pražské babičce. Babička již několik let leží na LDN v Novovysočanské, a nejvíce by si přála dvě věci. Pravnouče a smrt. Přesně v tomhle pořadí, v opačném by to nedávalo moc smysl, viďte.

Babička je stále velice bystrá a většinu času překvapivě duchapřítomná, a ač nemůže chodit, stále může nás, členy její rodiny, kteří za ní rádi docházíme, poučovat, může nás tepat za nedostatky, které

Babička a živelná kampaň za děvčátko

Ahoj čuníci,

Dlouho jsem nenaškrábal nic o jedné ze svých centrálních literárních inspirací – babičce. Babička má poslední dobou takové trudnomyslné vlny. Trápí ji cévka, trápí ji nepravidelná stolice, a ze všeho nejvíc ji trápí moje svoboda.

No, uznávám, to je pěkně hnusně napsáno, ale takhle já to cítím. Výměna svobodného života za život partnerský je totiž výměnou absolutní svobody za svobodu částečnou – zbytek je, jelikož z podstaty věci být musí, vyplněn kompromisy.

Za poslední roky jsem si proti …

Theme: Overlay by Kaira Extra Text
Cape Town, South Africa