Archiv pro měsíc: Březen 2014

Oslava poezie

Snažil jsem se vystihnout, co pro mně znamená poezie, než si ke mně přisedla nějaká zajímavá dívka, a tak jsem jí tam přimíchal taky. Pejsek a kočička vařili dort, no.


 

Oslava poezie

 

Jsi má sestra boromejka, panna milosrdná

V Tvé náruči vždy naleznu útěchu

Jsi trampolína, co odráží mě od dna

Jsi mojí vlastní polárkou k úspěchu

 

Půvabná, jak lekníny na rybníce

Nemluvíš, však přesto tolik dovídám se

Sám často nevyzván a nechtě řeknu více

Když tak snadno poztrácím

Školní exkurze do Coca – Coly

Školní exkurze v této firmě jsou vždy bohulibou taškařici. Většinou se sice konají ve čtvrtek, ale dneska máme hned dvě. To je teda docela surové, ale co už, přeci nejsem zelenáč, tak se s tím nějak popasuji.

První přichází před devátou. Jako předvoj kráčí menší skupinka amazonek v lascivním oděvu, který má symbolizovat jediné- je nám šestnáct, a už máme taky kozy, koukej!

Koukám. Slabý.

Brýýýý dééén! jsou tu někde záchody?

Nasadím žraloci úsměv a sotto voce medovým hlasem kroutícím …

Pochybná přání

Tahle báseň by se měla jmenovat jinak. Idioti z Novinek.cz, odpad společnosti – například. Vlastně je to báseň tématicky rozdělena na dvě části – v první části je poukázáno na to, že lidé často neví co chtějí, nebo si přejí nesmysly.

Přehánějí, mají nereálná očekávání. Druhá část je o tom, co si přečtete v každé „diskuzi“ pod článkem o politice, nebo vlastně pod kterýmkoliv článkem. Svoloč se tam navzájem uráží, nadává na vládu, velebí poměry let minulých, a prostě ze …

Báseň o nenáviděném kvartálu

Víte co je kvartál? Ne? Štastní to lidé! Prostě si představte, že najednou máte odeslat více obálek, než chodí Santovi na severní pól, a zpátky Vám přijde dvakrát více obálek, než dostával soudruh Stalin ke kulatinám. No, tak to je kvartál. A na tolik obálek potřebujete peklostroj, co to bude zpracovávat.
A pokud je váš peklostroj ubrečená, kverulantská pička, je zde férová šance, že o tom napíšete básničku.


 

Báseň o nenáviděném kvartálu

 

Tři usměvavé tváře, tři prosebné výrazy

Za

Milanovi k narozeninám

Díky informacím od kolegů, kteří s Milanem strávili spoustu let v jedné kanceláři, podařilo se mi poeticky zmapovat firemní putování tohoto titána, který se vydal zčeřit stojaté politické vody, a který se mnou čas od času stále rád zajde na pinčes propotit pár trik a následně lamentovat nad předvedeným výkonem.


Milanu Duckovi k narozeninám
 

Když v devadesátém třetím vznikala Coca-Cola Amatil

To tenkrát s Vencou Klausů bylo kolem toho spousty slávy

Uplynul pouhý měsíc- a už jsi tady byl!

Všem

Theme: Overlay by Kaira Extra Text
Cape Town, South Africa