Archiv pro rok: 2015

Silvestr 2015

Spousta lidí tady píše nějaké celoroční bilancování, a já si vždy při této příležitosti vzpomenu na lorda Aweho a jeho veleublížený arcimekt několik let zpátky: To byl ale blbej rok! Umřel mi strejda a Averil mi nedokouřila pero!

Kdybych já měl nějak hodnotit uplynulý rok, byl to rok, kdy emocionální rozhodnutí nahradila racionální, cynismus nahradil odkvetlý romantismus, a chladný pragmaticky kalkul jakoukoliv empatii vůči lidem, jenž si jí nezaslouží, takže, kurva, dobrej rok! Rok před třicítkou dospívám, kdo tohle může …

Filmová recenze na sedmý díl Star Wars

Ahoj čuníci,

Poslední tři roky jsem Vás zásoboval recenzemi na Hobita, což byl ze začátku film s potenciálem, který mi stál za recenzi, ale postupně se měnil na totální sračku, která mi opět stala za recenzi, ale velice kritickou. Bylo mi tedy líto (vám určitě taky), že tenhle rok už nic nenapíšu, protože hobiti skončili (díky bohu!) a nevěděl jsem o filmu, který by mě motivoval ho navštívit a potom rozpitvat jako žábu na gymnaziálních hodinách biologie s Mgr. Pecovou.…

Exkurze v Coca-Cole, díl druhý

Po prázdninách se nám vrátily firemní exkurze. Ach jak mi scházely ty tlupy hýkajících mláďat a jejich pubertální džouky!

Dnešní skupina si dokonce zaslouží zvěčnění v mém rozvláčném monologu, co sem potom jebnu jako status.

Inu, jak to tak bývá, zparchantělá čúráčata se přihnala jako loupeživá horda mongolských nájezdníků, a první místo, jenž obvykle tato sebranka pubescentů ráda plení, je toaleta. JEDNA toaleta.

Jejich močáky jsou totiž napěchované podobně jako o číslo menší podprsenky ženských příslušnic této skvadry, což má

Smutná balada o nepozvaném Papinovi

Tohle bylo vlastně docela vtipné. Bývalí kolegové z Coly uspořádali promítání Blizzconu u jednoho z nich. Jelikož jsem nebyl na putyce, kde se tohle domlouvalo, byl jsem z tohoto podniku hanebně vynechán. Dlužno podotknout, že kromě Heartstone a Starcraftu, kde drží Forejtík hegemonii, jsem v ostatních hrách na popředních příčkách snad ve všech možných kategoriích, a tak jsem si samozřejmě párkrát musel teatrálně zavzdychat.

Pomohlo to? Pomohlo. Další rok byl Blizzcon u mně.


 

Smutná balada o nepozvaném Papinovi

(neberte

Vzpomínka na Tomáše Jacka

Vzpomínáme, kamaráde…

 

Například na to, jak jsi téměř každý pátek chodil k nám do „rezidence Šiškova“ koukat se na Pulp Fiction a Kill Billa s věrnými souputníky Babem a krabicákem. Dokola jsi opakoval hlášky z těch filmů a líbila se Ti Uma. Rovněž na to, jak jsi nám zařídil legendární brigádu na hřbitovech, a celý výdělek prohýřil ve Skanzenu ve velkém stylu za jediný večer 😀 . Na naše „taneční“ kterak jsme se jako tři totální ucha v kvádrech …

Návštěva Bratislavy

Ahoj čuníci,

Nakonec jsem se rozhodl, že svoje dojmy z mého bratislavského výletu sepíšu formou několika postřehů, aby to nebylo krátké a osekané, ale rovněž aby to nebylo roztahané jako třetí sequel jedné ze zaměnitelných jihoamerických telenovel.

  1. Slováci jsou velice milí, vstřícní a přátelští. Hned první večer mě Rojko vzal mezi kolegy z práce, a ačkoliv jsem se bál, že se budu cítit jako černoch na srazu kuklux klanu, opak byl pravdou a hned mě jeden z nich zval na

Vulgární výtahový vzkaz

V poslední době nás zlopekelný výbor bytového družstva trápí zlomyslnými a početnými odstávkami studené vody. Samozřejmě, spousta z vás promptně namítne, že jsem ufňukaný kverulant, a proč si stěžují, když teče teplá? Jenže ona neteče ani tepla. Když totiž odpálí studenou vodu, tak teče něco, co je tak nesnesitelně horký, že by to zahanbilo i satanovy pekelné prameny.

Jeden obyvatel našeho milého bytového družstva už toho měl tak akorát dost, a když se ve výtahu objevila nová vývěska korektně informující …

Ty

Snaha o podrobnou deskripci mojí předposlední múzy, pár let zpátky. Nejzajímavější na tom asi bude, kromě samotné předlohy, způsob veršování v této básni. Asi bych nenašel druhou takovou.


Ty

 

Oči Tvé jsou les, ve kterém neznám zkratky

Oči Tvé jsou bludiště a já netrefím zpátky

Oči Tvé jsou pokladnicí pro všechny drahé kameny

 

Ústa Tvá jsou pozvánkou na koncert mého života

Ústa Tvá jsou postelí, kde nikdy nespí temnota

Ústa Tvá jsou dva oslnivé rubínové prameny

 

Úsměv Tvůj je reklama

Tvoje kouzlo

Každá žena má svoje kouzlo. Pro někoho určitě. Najít takovou ženu pro mně vždycky bylo velice obtížné, ale správně popsat její kouzlo, nalézt ta slova, kterými bych to vyjádřil – tak to je téměř nemožné. Tohle je pouze pokus. Klopotný, ještě ke všemu.


Tvoje kouzlo

 

Zas krásná slova se mi na jazyku řadí

Na rameno klepe mi vzletné výrazivo

Pohybem svých očí mě nevědomky svádíš

Písmena jsou maltou, Tvůj úsměv moje zdivo

 

To co máš v sobě, tomu těžko odolati

Chvilky s Tebou

Snažil jsem se popsat velice vzácné chvilky s velice vzácným člověkem. Nevím, jak moc se mi to povedlo, ale jsem rád, že jsem zdůraznil, jak je čas, který někomu věnujete, a on ho věnuje Vám, vlastně důležitý, a že není nic většího, co jeden druhému vlastně můžete dát.


Chvilky s Tebou

 

Chtěl bych být balzámem, kterým mažeš svoje rety

Než na ně ten krásný úsměv posadíš

Kvítkem na Tvých šatech, mezi ostatními květy

Chtěl bych být čokoládou, a v Tvých

Theme: Overlay by Kaira Extra Text
Cape Town, South Africa