Archiv pro měsíc: Září 2016

Babička a poetická sabotáž

Babička mi před pár týdny radostně oznámila, že půjčila moji sbírku poezie jedné mladé pečovatelce a že tu to dojalo k slzám. Já od přírody nedůvěřivý skeptik, tázal jsem se několikrát, zdali pak projevené slzy spíše nereflektovaly nevalné kvality zapůjčeného dílka. Byl jsem ujištěn, že tomu tak není. Dodal jsem si tedy odvahy a… přinesl DALŠÍ básničky babičce, s tím ať ji to předá, když se jí teda líbily ty předchozí.

Dnes byla babička ve velice povznesené náladě, což jí …

Cestovatelský deník z Rhodosu, kapitola devátá: TO BY SOM SI AJ JÁ CHCELA PREČÍTAŤ!

Konec dobrý, všechno dobrý. Pád kultu rudé Sonji. Papinův národní sport.

 

Co psát o dni, který je vlastně o tom, že si zabalíte a odfrčíte pryč? No jasně! Všechno co se nevešlo do dílu předešlého!

Ač jsem poměrně barvitě a podrobně popsal naší cestu na Lindos, záměrně jsem si nechal včerejší večer do této, poslední, kapitoly.

Včera to bylo naposled, co jsem navštívil místní bar i s Dianou, kterou jsem mezitím perfektně naučil „jako dycky“ a ona už věděla, …

Cestovatelský deník z Rhodosu, kapitola osmá: The white city of Gondor

Mořský vlk má rád Zorbu. Obdařená Polka zachraňuje situaci. Papin neumí uvázat sukni. Belmondo je chlípník.

Vzpomínáte si, jak jsme měli jet na výlet a nejeli jsme, protože jsme to neměli zarezervované? Tak jsme tuhle minelu napravili, a zarezervovali si sobotu. V sobotu ráno jsme opět čekali na loďku, přišel heeesky čeeesky pán, a brzo přijela i lodička. Jana si myslela, že pro nás přijede alespoň zaoceánský parník, ale když jsme viděli přijíždějící kodrcající bárku, která ještě pamatovala Stalina, když …

Cestovatelský deník z Rhodosu, kapitola sedmá: Roadtrip

Papinova závěť. Turisté na smrt. Práva řecká taverna. Koza vypadá moudrost.

Dnes byl den ve znamení jízdy autem po ostrově. Jelikož Hanka nám dala kvinde, nakonec jsme zbyli ve třech. Máma mě ubezpečila, že Jana je výborná řidička. Takže jsme v půjčeném autě první čtyři minuty zjišťovali, jak pohnout s řadicí pákou. Ještě že jsem takový auto diletant, že mě se nikdo neptal, a následně ani nekritizoval za to, že nevím odpověď.

Když se Janě náhodně podařilo páku rozpohybovat, další …

Cestovatelský deník z Rhodosu, kapitola šestá: Jak jsme nejeli na výlet

Heeesky Čeeesky. Rudá Sonja opět zasahuje. Co sis dala? Všechno! Odtažití oligarchové.

Dnes jsme měli jet na výlet lodí, kde se opět podle slov delegátky střídala krása s nádherou. Jenže už nám vypečená roba nesdělila, že loďka se musí rezervovat dopředu.

Takže jsme na místě určení čekali jako čestná stráž, než přišel jakýsi Řek, pravděpodobně kapitán bárky, a oznámil nám, že bez rezervace máme šmitec. Když zjistil, že jsme Češi, tak se usmál a řekl „Já heeesky čeeesky!“ a konverzoval …

Cestovatelský deník z Rhodosu, kapitola pátá: Krmení dravé zvěře

Dobrotivý Mrož a člověk, co měl jistě dvě křestní jména na Facebooku. Peklo poezii svědčí. Papin, prsa a okurky v cheeseburgeru. Veď mě Důče, Veď mě!

Po včerejším výletu do hlavního města Rhodosu dnes řada starších (rozuměj všichni kromě mě) rozhodla, že bude více odpočinkový den, pouze s jednou odpolední vycházkou po ostrově.

Protože patologicky pohrdám prožluklými proaktivními patrony přílišného pohybu, poslušně přijímám podmínky postarších paniček pokorným povděkem. Prostě paráda.

Jelikož jsme dojebali potápění, máma se rozhodla vzít mě na …

Cestovatelský deník z Rhodosu, kapitola čtvrtá: Lesk a bída Kapitolu

Mořští ježci a gestapo. Potopil jsem snahu se potopit. Telefonát od místostarosty. Hejno havranů v kolomazi.

Dnešní den byl výjimečný, jelikož poté, co nám průvodkyně dostatečně zmiňována v předešlé kapitole prozradila, že nikdo nemůže říct, že byl na Rhodosu pokud nenavštívil hlavní město, které je krásné, a ten zážitek je nádherný, řekli jsme si, ze teda jo. Ale že nepojedeme s tou cestovkou pač to by bylo – jak by řekla Ruda Sonja – TRAPNÝ, ale že se vydáme na …

Cestovatelský deník z Rhodosu, kapitola třetí: Papinův den

Bábovka se slaninou. Arcibiskup lenosti. Patálie s prožluklou průvodkyní. Mahagon a ropná skvrna.

Ahoj čuníci,

Musím říct, že tohle mě víc a víc baví. Jak pobyt, tak zápisky. Já vím, vás asi ne. Ale to nevadí, stejně se vás budu ptát, jestli jste to četli, a udělám zklamaný obličej, když zjistím, že ne. Vy to víte, takže si to přečtěte.

Diana právě obsluhuje moje společnice u vedlejšího stolu a já přemýšlím, že si u ní objednám ještě jeden Alfa Beach …

Cestovatelský deník z Rhodosu, kapitola druhá: Jsme tu!

Matka navazuje první známost. I see sea! Biblické obžerství. Cetky, tretky a dřevěné penisy. Tatík zachráncem proti své vůli.

Vstávám něco málo po šesté, protože den předtím jsme lehce popíjeli, a bylo mi známo, že jestli nebudu mít s sebou 4 košile a 4 trička, mateřská módní policie mě bude patřičně pokutovat pohrdavým pohledem. Jelikož jsem odjížděl na týden pryč, můj spolubydlící Pavel dostal naprosto přesné instrukce ohledně toho jak… má spravovat můj class order hall ve wowku. Myšlenka, že …

Ikaros

První báseň pro mojí poslední múzu. Následovalo ji asi 15 dalších. Nevím, proč zrovna tahle byla v angličtině.
Některé příběhy mají smutný konec, ale každý má krásný začátek.

Tohle byl ten můj.


 

Ikaros

Of all the little things

You could do to me

Please do not thaw my wings

Please do not set me free

 

I fly closer to your sun

I know I should not do

Instead I should run

Run away from you

 

I heard warning from

Theme: Overlay by Kaira Extra Text
Cape Town, South Africa