Archiv pro měsíc: Únor 2018

Balada o rýmě

Užijte si ten vzácný okamžik, kdy Vám sem mrsknu něco co je aktuální a s čím se – myslím si to alespoň – může nyní spousta lidí ztotožnit.  Na tu formu, ve které jsem to psal, jsem absurdně pyšný, tak mi to neberte, dík!  (ps: samice na obrázku je pouze ilustrativní, v textu se bohužel nevyskytuje – je to o mně 😀 )

 

 

Balada o rýmě

 

Ach víkend, ten čas odměny!

A já šel na hasičský bál

 Že

Pérák: Na jménu nezáleží, rozhodují činy!

Těpic čuníci,

V pátek jsem s Vladěnkou a Romanem (my jsme poslední dobou takový svrchovaný kulturní triumvirát!) navštívil v divadle Archa již podruhé představení jménem Pérák: Na jméně nezáleží, rozhodují činy.

A tedy bych o tom rád něco napsal. Nejdřív je dlužno zmínit, že čtvrtý člen výpravy byl Vlaďčin kamarád a starosta Dubče Jarda, který byl velmi zábavným společníkem.

Popsat to představení může být trochu komplikované, první ilustrativní popis, který mě napadá, je „Faunův labyrint v protektorátu“  – tím mám …

Jizerky se Slováky aneb BAZMEG MORE NEVIEM AKO SA TO ZASTAVUJE DOPÍČE!!!

Těpic čuníci,

 

Tohle bude článek, co si přečtou tři lidi. Máma, Rojko a Kika. Ok, možná Pavel, ten toho čte dost. Tak čtyři. To však nic nemění na faktu, že i pro takto vybrané a nepočetné auditorium mě bude bavit to psát. Článků o Jizerkách je už docela dost proč přidávat další, říkáte si?

Tyhle Jizerky byly totiž výjimečné sestavou, a premiérově jsme přivítali Rojka, kterého znám 10 let ze společného působení v legendární WoW gildě  <Sons of Liberty>

Balada o (dalším) zmeškaném koncertě

Víte, některé nešťastné věci se opakují. Například asi před půlrokem jsem zmeškal jeden koncert, a napsal o tom článek.

Člověk by řekl, že už stačilo, že? Jenže občas se stane, že na poctivý poděl si zasloužíte subsekventní sequel. No… alespoň je o čem psát, že.

ps: Úvodní fotka slouží jako demonstrativní ilustrace, že ostatní to evidentně zvládli.

 

Balada o (dalším) zmeškaném koncertě

 

Když zrovna volný večer mám

I šel bych s Vámi na koncert

Jenže teď tu doma sedím

Herní recenze : Call of Duty WW2

Ahoj čuníci,

Přestože nové hry většinou hraju na ps4, který je k tomu optimálně vybaven, hrát střílečku na ovladači je podobná pošetilost, jako jít na sraz kuklux klanu, když jste černej.

Tuhle hru jsem si mohl zahrát jenom díky Timurovi, který sice nejdříve pochyboval, zda-li můj počítač hru vůbec rozjede, ale nakonec mi kruciálním dílem pomohl. (básničku na oslavu jeho heroického skutku najdete zde)

Další komu chci poděkovat je Danny alias CruelDanda, jehož vtipná videa z natáčení právě …

Piláti v poezii

V poslední době se ve zvýšené míře setkávám s takovým jevem. Jasně, cpu lidem věci, co píšu, to je můj problém a moje obsese, ale místo toho, aby mi napsali – jsem líný to číst, popř. nemám rád poezii jdi s tím do hájíčka, tak vymyslí takový debilní konstrukt, který při bližším ohledání nedává žádný smysl, a hlavně si ještě myslí, jak na mně vyzráli, když si nad tím mazácky umyli ruce jako ten biblický Pilát.

No, hele, ale ne! …

Timura hrdinou

Pokud jste půvabná inspirativní žena, pracoval jsem s Vámi (a bavilo mě to) , máte narozeniny, odjíždíte na dlouho pryč, nebo mě serete, velmi pravděpodobně o Vás dřív nebo později složím nějaké verše. Tato skupina se po neděli rozrostla i o schopné a nápomocné lidi z oboru IT, konkrétně o Timuru, který kruciálním dílem přispěl k tomu, že mi nepadá internet a můžu si zahrát Call of Duty. Obrázek je ilustrativní – takto podle něj vypadá můj počítač.

Já to …

Leonard Cohen: Show me the place

Leonard Cohen byl kanadský básník a hudebník, a naše rodina ho má veskrze ve velké oblibě, byl jsem proto požádán, abych se pokusil zveršovat do češtiny některé jeho texty. Tedy první vlaštovkou je „Show me the place“ z alba Old Ideas (2012) které máme doma nejraději.

Nebudu sem dávat anglický originál, místo toho dostanete přímo do textu odkaz na tu píseň a můžete sledovat ten přebásněný text s ní, když si ji pustíte, podle mě mnohem lepší formát.

 

Ukaž

Unknown: Crabbit old woman

Autorství této (zvláště v prostředí medicíny) známé básně nikdy nebylo přesvědčivě potvrzeno. Někdo tvrdí, že tuto báseň napsala zdravotní sestra Phyllis McCormack v roce 1966, která se vcítila do svých pacientek, další lidé jsou přesvědčeni o tom, že autorkou je stará žena ze skotského hospicu. Verzí je hned několik, ale liší se málo – pouze v pár slovech. Často tuto báseň naleznete na stránkách, které se zabývají péčí o staré lidi. Tak mě napadá, že si ten svůj překlad vytisknu …

Tajemství

Víte, rád tak nějak píšu o čemkoliv. Ale nejradši jsou to básně o těch pár ženách, které jsem měl (občas mám a třeba i budu mít dál) to štěstí potkávat. Každá ta žena se naprosto lišila od té předchozí téměř ve všem, ale jedno měly vždy společné – všechny v sobě ukrývaly nejvyšší stupeň krásy – krásu inspirativní.

Šance, že by tento blog vznikl bez jejich, ač leckdy pomíjivé, přítomnosti v mém životě je podobná, jako že do Vás uhodí …

Theme: Overlay by Kaira Extra Text
Cape Town, South Africa