Archiv pro měsíc: Říjen 2018

Herní recenze: Shadow of the Tomb Raider II. část – popis příběhu

Těšili jste se? Já fest! Protože tohle bude druhej díl obsáhlé recenze na Shadow of the Tomb Raider, který se bude věnovat výhradně příběhu nejnovějšího Lařina dobrodružství. Někde to budu chválit, jinde kritizovat, ale hlavně se na tom perfektně literárně vyblbnu.

Jak jsem letmo zmínil v prvním dílu recenze, příběh začíná pár měsíců po ukončení Rise of the Tomb Raider, kdy Lara konečně zjišťuje trpkou pravdu: Její taťulín nebyl emocionálně nestabilní kňoural, co si prostřelil kedlubnu za hejt v bulváru, leč …

Jak jsme si po sto letech zahráli Medžiky

Víte, Medžiky jsou asi jedinou karetní hrou, ke které mám veskrze kladný vztah. Zatímco v raném mládí byly rodiči a prarodiči podniknuty snahy naučit mne Kanastu, Žolíky či Mariáš, mně víc bavilo Oko bere, Kent, či Vole padni. A ani to mě nebavilo nijak převratně.

Pak přišly zlaté časy základky, kde jsem sbíral všechno možné. Začalo to kartičkami hokejistů, pokračovalo Pogy, a právě dalším milníkem byly Magicy, které v šesté třídě do záře reflektorů přivlekli béčáci v čele s Fíloušem …

Svatební reportáž z veselky mých slovenských přátel Rojka a Kiky

Víte, nejdřív jsem přemýšlel, že tohle zařadím jako povídku. Jenže všechny povídky jsou v kategorii „příběhy všedního dne“ a tahle svatba nebyla příliš všední, právě naopak.

Byla to nejvíc nevšední svatba, na které jsem byl. První (a možná poslední?) slovenská svatba v mém životě. Událost, na kterou jsem se těšil kvůli svým přátelům, ale které jsem se rovněž trochu i obával z důvodu, že své přátele zklamu.

Ach, tolik myšlenek! Tohle bude dlouhý článek a nebude výlučně o svatbě, tak …

Theme: Overlay by Kaira Extra Text
Cape Town, South Africa