Herní recenze : Star Wars Jedi Fallen Order

Ahoj čuníci,

Sice vím, že se těšíte na úplně jiný článek o hvězdných válkách, ale jelikož jsem závěrečný díl poslední trilogie ještě neviděl (ale jeho dva předchůdce jsem zhusta jebal tady a tady.) budete muset vzít zavděk po delší době recenzí na hru z tohoto světa. Tentokráte půjde o Star Wars: Jedi Fallen Order.

Pro někoho to možná bude již old news, jelikož hra vyšla vprostřed listopadu, ale jelikož jsem volné finance vrhl do vánočních darasů a další alokoval na připravovaný legacy balík do Magiců, rozhodl jsem se, že hru zakoupím, až po návratu z vánočních hor.

Recenze to mělo slušné, a jednu hru z prostředí Hvězdných válek jsem již hrál, bavila mne, a pár slov jsem o ní rovněž napsal. Tenhle článek se bude hodně věnovat ději, takže pokud to někdo stále nemá dohrané, doporučuji přečíst až po dohrání.  Pokud si to naopak kupovat nechcete, ale zajímá vás, jaký to má příběh a hratelnost, tenhle článek je pro vás.

Hrajete za postavu Cala Kestise, bývalého padawana řádu Jedi, který přežil Order 66 (pro ty, kteří neví, o co jde, přidávám odkaz) jeho mistr Jaro Tapal se obětuje aby Cala zachránil, a ten se následně inkognito uleje na zapadlou planetu Bracca, která je jedno obrovské vrakoviště vesmírných křižníků, z nichž se občané třetí kategorie snaží uzmout nějaký funkční díl a ten prodat za pár šušňů na pokrytí skrovných potřeb jejich mrzkých a zbytečných životů. Cal se rozhodne rozmnožit řady těchto dříčů bez budoucnosti, jelikož věří, že v této vyloučené komunitě jej nikdo hledat nebude.Děj se odehrává zhruba pět let po vzniku galaktického Impéria, kterému vládne imperátor Palpatine se svým nejvíc nejlepším pochopem Darth Vaderem, a jelikož zdaleka ne všichni Jediové byli zabiti při zániku republiky a některým se podařilo uprchnout, probíhá stále intenzivní witch hunt na ty zbývající. Za tímto účelem vznikne jednotka Inkvizitorů, což je elitní útvar vycvičených lovců Jedi, jenž je paradoxně z drtivé většiny tvořen bývalými členy tohoto řádu, kteří byli chyceni a mučeni či upláceni tak dlouho, až podlehli svodům temné strany, převlíkli dres a jali se čutat za ten druhej mančaft proti bývalým kumpánům.

V momentě, kdy na těžbě dílů z jedné vesmírné lodi ujedou Calovu kámošovi Praufovi cvičky a řítí se vstříc záhubě, použije Cal na jeho zachránění vesmírnou Sílu a tím se odkope, načež příští den přilétá jednotka Inkvizitorů, kterou vede enigmatická postava známá pouze jako Second Sister, a začne čenichat, kde je ten prďola, co tu používá tu sílu. Vybere si jeden vagon metra, kde cestuje Prauf, Cal a asi osm nounejmáků a teda když nikdo nekápne božskou, tak všichni půjdou pod drn, aby se to posychrovalo. Nounejmáci se rychle změní v nouplísáky.Prauf vystoupí z řady, a chvíli to vypadá, že svýho kámoše nabonzuje, ale místo toho začne něco blekotat a snaží se milé inkvizitory přesvědčit, že on je tady ten hlavní badass. Tomu sice nikdo nevěří, ale Second Sister už je utahaná ze žvanění toho trapáka  a sejme ho světelňákem. Dark Side classic. Inkvizitoři mají ty meče takové upravené, představte si běžný světelný meč, ale s držákem od šavle. No, pořád lepší než ta tragédie v nové trilogii, která oplývá postranními světelnými čúráčky.

Cal to samozřejmě zesloní a místo toho aby s umírajícím Praufem držel basu, tak se prozradí v jalové snaze jej spasit a začne honička. Tohle je pořád tutoriál, kdy vám hra laskavě ukazuje, jak se skáče, běhá a utíká před vojáky impéria a dotěrnými inkvizitory. Budete také zasvěceni do tajemství combatu, který si vybral prvky hned z několika podobných her. Přiznám se, že combat mi moc nešel, zvláště zpočátku, kdy toho Cal fakt moc neumí. Zatímco ve Witcherovi jsem udělal tři přemety kolem zmateného vojáka a pak mu zaryl železo mezi lopatky, tady to úplně takhle nefunguje.

Cal je Jedi – nedouk a i ten nejzákladnější Stormtrooper s ním svádí zuřivý boj na život a na smrt, přestože Cal má světelňák a Stormtrooper nějaký vyřazený energo klacek z výstrojního skladu, který pamatuje mistra Yodu jako adolescenta.  Pokud začnete kolem protivníka metat kozelce ve snaze ho zmást, nemá to valného účinku.  Největší tragédie je počáteční Force powers, takže zatímco v pokročilejší fázi hry jsem nešťastníka zpomalil uprostřed útoku, obešel ho a vykydlil, nebo ho s velkou radostí tlakovou vlnou shodil ze skály do moře nebo lávy, zezačátku nic takového nešlo a mé výsledky na poli válečném byly neradostné.

Hra má čtyři obtížnosti. Jedi Grandmaster, Jedi Master, Jedi Knight a Story mode. Všímáte si toho, jo? Pokud jste ten největší břídil, nemáte ani právo, abyste byl například… Jedi Apprentice. Jedi Acolyte. Jedi Padawan. Jedi in training. Jedi Noob. Cokoliv! Aleeee ne. Hra se od vás naprosto štítivě distancuje a jako akt pomsty za její elementární trivializaci vám na čelo vypálí Kainovo znamení Story modu.No co, přiznávám se, že první třetinu hry jsem hrál ve Story modu, protože kromě neuspokojivých bojových výsledků jsem stále odněkud padal do nicoty. Hra vás sice milosrdně respawnuje na stejném místě jako před osudovým skokem, ale ubere vám část životů. Pokud opuchnete o celý život, jste přemístěn do posledního Jedi meditačního kruhu, který jste po cestě potkal. Něco jako save – pointy, kde jde ukládat hru, doplňovat zdraví a rozdělovat dovednostní body.

Prolog na planetě Bracca končí ve chvíli, kdy Cal je na lopatkách a Second Sister se jej chystá triumfálně vykuchat, přiletí odnikud transportní loď Mantis s dvoučlennou posádkou – kapitánem Greezem a bývalou mistryní Jedi Cere Jundou a Cala samozřejmě zachrání.  Cal se dozvídá, že volky nevolky bude plnit roli hokra (kdo nezná význam této zkratky, tak je to hovado k ruce) při nalezení velice vzácného holokronu, který důmyslně ukryl Ceřin bývalý Mistr – Eno Cordova a na kterém se nachází seznam všech force sensitive dětí, což je ideální těsto pro novýho Jediho a potažmo zmrtvýchvstání celýho řádu.Cere na sebe práskne, že do celýho Jediování hodila vidle z toho důvodu, že při Orderu 66 byla chycena, mučena, a ačkoliv nic nepráskla, její padawanku a ostatní mladý Jedi našli a pozabíjeli, to pro ni bylo dostatečně traumatizující na to, aby se na to vykvajzla, ale zároveň nechce típnout celej ten řád, proto si najala Greeze a jeho loď, aby ji vozil po planetách, a proto zachránila Cala, aby jí s tím pichnul, našel ten holocron a naučil novou generaci malejch smradů nějaký cool Jedi tríčky.

Co se mi líbilo, bylo temný pozadí ústředního tria. Cala neustále pronásledovala smrt jeho Jedi Mistra, který se obětoval, aby Cal mohl žít. Smrt Praufa z rukou Second Sister jeho psyché taky moc neprospěla. Na Greeze brzo praskne, že jel v gamblení a dluzích, načež námezdní lovci se můžou přetrhnout, aby ho čapli, a protože je to takovej malej nabručenej čtyřrukej záprdek, je to zase Cal, kdo mu zachraňuje prdel. Cere se neustále teatrálně sebeobviňuje, až to začne člověku lézt na nervy, a to je první blbá věc na této hře – triumvirát ústředních protagonistů prostě neoslní. Nezamiloval jsem si je.

Greez z nich vychází nejlíp, je to frflající prcek, ale má dobrý hlášky, a dlouhou dobu vedl žebříček popularity všech postav.  Cere je na dělo. To, že je černá, je mi třeba úplně jedno. To, že trpí exoftalmem (konstantně vypouklé oči) to taky vem čert. Nicméně její projev a vystupování se pohybuje od nesympatického po vyloženě otravné.  Tajně jsem doufal, že když teda hodila bob na Jediování, bude snadným cílem pro Stormtroopery nebo potravou místní fauny, ale jelikož ani ona ani Greez neopustí loď a všechnu špinavou práci dělá Cal, moje naděje se prokázaly jako liché.Cal mi prostě nebyl sympatickej. Jasně, spousta lidí teď řekne, že jsem zhýčkaný Papin a pokud nehraju za pěknou samici, hra mně automaticky nebaví. Jenže když to vezmu namátkově za poslední dva roky, tak God of War s Kratosem mně bavil, Red Dead Redemption s Arthurem Morganem rovněž. Witcher s Geraltem. Spiderman s Peterem Parkerem.  AC: Origins s Bayekem. V žádné z těchto her mi nevadil mužský protagonista.  Každý z hlavních hrdinů měl něco, co mi bylo sympatické. Cal Kestis toto kouzlo postrádal. Nebyl to vyloženě spratek, ani nějaký arogantní hejsek, ale pořád se potácel ve vlastní vině, čvachtal se ve výčitkách, pochyboval o sobě, jeho dialogy s ostatními postavami byly plytké.

Bohužel tomu nepřidala ani customizace postavy. Týpek vypadal jako Dylan Clebold a jediné dvě volitelné položky, které se týkaly variability jeho vzhledu, byly nějaké triko a pončo. Z trika vidíte pouze rukávy, protože jakýkoliv zbytek je zakryt tím prokletým pončem, které nejde dát pryč a přesto, že můžete nasbírat asi patnáct různých barevných kombinací, jedna je horší než druhá. V jedné vypadáte jako popelář, ve druhé jako mužský prostitut, a zbytek je podobně otřesný. Jsou tam varianty špatné, ještě horší, a pak naprosto tragické, které kdyby viděli příslušníci módní policie, tak se protestně podpálí.

Jak se mohlo pončo dostat jako oficiální oblek rytíře Jedi z hvězdných válek, ptáte se? Tak já vám to tedy povím: Jednou do studia přišel mexikánec v sombréru a povídá: „Hola Amígos! Ve Star Wars jsou černý, žlutý, ale na nás Mexičany se stále zapomíná! No a vy tady děláte novou Star Wars hru, takže tam chceme alespoň náš tradiční oděv – pončo, který bude oblékat hlavní postava. Pokud nám vyhovíte, pro celý tým tady mám permanentní slevu do Tacobellu, no a pokud nevyhovíte, tak mám taky číslo na Miguela z Los Zetas, a ten už by vám to vysvětlil po jejich, tak co gringos, plácneme si?No jistě, že si plácli. Výsledkem je, že váš aspirující rytíř Jedi nosí místo tradiční Jedi kápě kokotské pončo. Udavte se těma fazolema, zaprodanci mizerní!

Další customizace jsou skin na robota, skin na loď a hodně velké a podrobné customizace se dočkaly lightsabery.  Customizace lightsaberů je jediné, co mohu pochválit, protože je skutečně velice detailní, propracovaná a hezká. Všechny tyto předměty odemykáte tak, že nalézáte bedny, ve kterých jsou. Pokud najdete bednu se skinem v imperiální základně, nebo někde v přírodě, proti tomu nic. Jenže když potom objevujete prastarý chrám Zeffo, kam nikdo nepáchl pět tisíc let, a v zastrčené chodbě, která se otevírá skrytým spínačem, trůní moderní bedna s novým vzorem na to pokálený pončo, no tak to si skutečně mohli odpustit.

Celá hra je o tom, že cestujete mezi několika planetami a pátráte po vodítkách k řečenému holokronu, které Eno Cordova, bývalý mistr Cere, a takový samozvaný Jedi – archeolog, ukryl do třech prastarých chrámů dávno vyhynulé rasy jménem Zeffo.

Každá planeta má nějaký svůj příběh. Bogano je taková začátečnická planeta, něco jako Korriban v SWTORu, kde si to máte celý vosahat, a naučit se nějaký nový triky.  Učení triků probíhá většinou ve flashbacích, aneb Cal už to všechno kdysi uměl, ale trauma ze smrti jeho Mistra způsobilo, že to na nějakou dobu zapomenul a nyní si to zase postupně připomíná. Časem se tedy naučíte běhat po zdech, dvojitý skok či přitáhnout něco pomocí síly.

V praxi to vypadá tak, že se vrátíte v čase do kůže malýho Cala, nad váma stojí sekýrující kočkodan Jaro Tapal a dává vám kouř, dokud to neuděláte jednou bezchybně, a pak už to jakože umíte. Ten věčně nespokojený kočičí kverulant mně královsky vytáčel a než jsem pochopil, jak se správně dělá ten wall run, a že musím vyskočit i NA KONCI té zdi, tak mě sepsul asi padesátkrát. Učení těch ostatních schopností nebylo tak hrozné, ale tahle první, to byl teda očistec.

Na Kashyyyku probíhá tradiční bitva mezi imperiály a opičáky (wookies) které impérium zotročí do svých začouzených továren a rafinérií, jež upírsky vysávají celou planetu a její nerostná bohatství a ničí její podnebí a přírodu. Palpatine chce totiž vyhrát cenu ropáka roku.

Zeffo je původní planetou stejnojmenné civilizace a zlé impérium nechybí ani zde, snažíc se nalézt nějaké prastaré artefakty. Dathomir je nehostinná rudá koule, kde vám jde všechno po krku a kde kdysi vládl matriarchát Nightsisters, který byl nicméně zničen během klonových válek. Z nočních sester zbyla jediná – Nightsister Merrin, a ta nesnáší rytíře Jedi, protože jednoho už na planetě má, a druhej (tedy Cal) je to poslední, po čem touží, tedy se vás snaží různě zahubit. Většinou pošle pár Nightbrothers, což jsou samci stejné rasy jako ona (tuším, že se to jmenuje Zabrak – prostě jako Darth Maul) a ti jsou teda pěkně otravní a tuzí.Brzy dostanete novýho parťáka. Když jsem si volal s Pijerem, a říkám mu, že jsem si koupil tuhle hru, okamžitě se zeptal, jestli tam je „malej robůtek, kterej má být roztomilej.“

Udiveně jsem se otázal, jaktože to ví, a on mi řekl, že od doby, co Disney koupil hvězdný války, tak tyhle pitomý infantilní roboty sází do všeho. Tento se jmenuje BD – 1 a je to takový mrňavý bazmeg, co vám sedí na zádech. Nicméně je alespoň užitečný. Nosí s sebou instantní lékarničky, jejichž kapacita jde rozšířit, když je najdete zase v jiných bednách, než jsou ponča a spol. Tyto lékarničkové bedny jsou velice vzácné a obtížně dostupné. Dokáže přepisovat imperiální kódy, ovládat nepřátelské droidy, pokud mají málo zdraví, a několik dalších věcí, samozřejmě postupně.

Co chci pochválit je implementace „nápovědy pro debily“ tedy když se nacházíte v nějakém tom rozpadlém chrámu a musíte vyřešit rébus a nevíte (což se mi stávalo často) můžete se s pomocí obrátit na droida. Droid samozřejmě nemluví, většinou to vypadá nějak takto:

„What do you think we should do here, BD?“

„Beep, boop, beep be-beep!“

„Yes, my thoughts exactly! We should find one more obelisk to power up this mysterious artifact.“

Takže většinou ta pomoc je ve stylu podej žíznícímu skývu chleba, ale zase abych nekřivdil, někdy vás to nakopne správným směrem. Robůtek mne ani tolik neiritoval a když jsem nasbíral více medikitů a velice troufale přepnul obtížnost zpět alespoň na Jedi Knighta, byl jsem na něm často závislý.No, řeknu vám narovinu, první třetina hry mně moc nebavila. Cestoval jsem z planety na planetu, dycky se někde zasekl, běhal v kruzích, nedokázal vyřešit triviální puzzle, padal z výšek, umíral v soubojích, zjistil, že nemám potřebný skill k postupu dál a že musím na jinou planetu, postoupit v příběhu a zase se vrátit, poslouchal pánovité promluvy prudícího pantera ve flashbacích, či nudnou Cere a její mentorování, a přemýšlel, jestli se na to nemám vybodnout podobně jako Cere na celej slavnej Jedi Order, jelikož cílem této hry bylo získat hologram s lokacemi dětí… DĚTÍ!! A ty potom následně učit jaké to je být spravný Jedi a zachránit touto novou generací padlý řád Jedi.

Jako abych hrál hru, jejímž cílem je získat a učit spoustu dětí, to je fakt největší noční můra. Zhruba ve třetině se můj postoj k této hře zásadně vylepšil. Cal už nebyl takovej zdechlej neschopnej budižkničemu, takže mně konečně začalo trochu bavit za něj hrát, ale hlavně příběh se začal zajímavě komplikovat.

Na Zeffu totiž Cala přepadne Second Sister a dá mu pořádný bití, od jisté smrti ho zachrání robůtek, který duchapřítomně zažehne silové pole předtím, než Second Sister rozetne Cala, válejícího se neschopně na zemi, na dva kusy. Second Sister využije tohoto nenadálého intermezza, a když už nemůže Cala týrat fyzicky, přejde na psychickou frontu a řekne mu, že by neměl Cere věřit, že to s ním nemyslí dobře a že ho zradí.

Cal odsekne, že co o tom ona může vědět, a ať si nechá kecy na koledu, jenže Second Sister se jen zasměje, sundá si helmu, a odhalí, že je ve skutečnosti Trilla, Ceřina bývalá padawanka, kterou Cere předtím prohlásila za mrtvou, ale ve skutečnosti zradila a vydala imperiálům, protože nevydržela mučení. Impové pak chytili a zlomili i Trillu a ona je teď jedním z nich.To je ale zajímavý zvrat, panečku! Konečně se tam děje něco, co získalo moji pozornost. Cere Junda je tedy pěkná ku…lišnice, když zatajila takové kruciální info! Trilla je naopak přesně ten typ postavy, za kterou bych chtěl hrát. Nejen, že je too dark and too hot to handle, (a má půvabný imperiální kostýmek, žádný pončo plesnivý!) ale je to konečně zajímavá postava se skutečnou osobností. Tolik jsem si přál, aby Trilla sundala toho neschopného nimroda, toho zrzka bez duše, jak by řekl Cartman, a sama se stala hlavní hratelnou postavou, načež by se úkoly a mise v této hře naprosto změnily a Trilla by nastoupila Path of Vengeance. How awesome is that!Pořád marně čekám na hru, kde se hlavní antagonista stane hlavním protagonistou, když vyřadí bývalou hlavní postavu ze hry a sám se pasuje do její role. Tato hra minula skvělou příležitost udělat přesně tohle s Trillou, jež byla mimochodem udělaná podle nádherné herečky jménem Elizabeth Grullon, která ji zahrála bravurně.Od té doby mně ta hra začala bavit, jelikož Trilla dostává více prostoru než předtím, Calovi napíchne vysílačku a různě ho trollí a vysmívá se mu. Je vždycky o krok napřed a ten zrzavý ťulpas se na ni nechytá.  Cere dostane od Cala pořádnou sodu za to, že mu kecala, a na nějakou dobu se jejich vztah naprosto naruší a Cal s ní nekomunikuje, což mi teda vůbec nevadilo, protože Cere Junda je prostě taková ku…kačka v cizím hnízdě.

Druhá a poslední zajímavá vedlejší postava je Nightsister Merrin, která se snaží zbavit toho druhého Jediho, padlého bývalého generála Tarona Malicose, který přežil Order 66, ukryl se na Dathomiru, ovládl značnou část Nightbrothers (kterým předtím velela právě Merrin)a hlavně propadl temné straně síly. Neměla ráda ani Cala, ale nakonec usoudila, že pokud se chce zbavit větší hrozby Malicose, musí se s ním spojit a pomoct mu.Porazit Malicose mi i s pomocí Merrin a healovacího droida trvalo asi hodinu. Nechtěl jsem opět potupně snižovat obtížnost na Story mode, tak to byla alespoň výzva. Vztekal jsem se u toho královsky, ale nakonec toho šupáka pokořil a Merrin pod ním otevřela zem, která ho hladově pozřela, načež se přidala do party k Cere a Greezovi.  Merrin mně bavila. Ostatní postavy z ní měly velký respekt, protože ovládala magii a neustále si dobírala Cala, třeba takto:

„So it was you, who opened path to Malicos?“

„Yes, I tested you.“

„Tested me? I could have died!“

„But you didnt. Congratulations.“

Velká škoda, že Merrin se připojí až na poslední čtvrtinu hry, tak si ji člověk příliš neužije. Nicméně já mám debilní sběratelský defekt, takže jsem musel sesbírat všechny skiny na robota, loď, tričko a i ta hloupá ponča, že jsem křižoval galaxii tam a zpět několikrát, a co musím tvůrcům připočíst ke cti, neustále tam byly nové dialogy mezi postavami.Rovněž přibude i nová planeta – Ilum – kde Cal potřebuje nový krystal do lightsaberu, jelikož ten předchozí dojebal. Psal jsem, že je to dřevák. Nicméně konečně jsem si mohl udělat lightsaber s fialovým krystalem, hurá!

Nakonec jsem shromáždil potřebné předměty k otevření podzemního trezoru na Boganu, kde byl kýžený holokron. Jenže Cal dostane vizi budoucnosti. Získal holocron, získal děti, impérium se o tom dozvědělo, a začlo milé děti lovit. Skutečně má právo na to, aby je vytrhl z jejich života a nabídl jim život Jediho, který je může dost dobře o život připravit bez možnosti, aby si oni sami vybrali?

Když to tak v hlavě probírá, ze zálohy opět zaútočí láska moje největší Trilla, a uzme mu holokron, načež se rozjede finální bitka, kde se good guys snaží napadnout pevnost Inkvizitorů, kam Trilla prchla i s holokronem. Závěr hry je dobrej… Bavil mně. Všude je hodně stormáků a Purge trooperů, ale protože můj Cal už je jinej pán, má všechny talenty a robůtek je vybaven deseti medikity, konečně to krájím a konečně se cítím mocný jako Jedi.Závěrem vypráším kožich Trille, načež přiběhne Cere a začne se strašně omlouvat, že je to všechno její chyba, že ona může za to, co se s Trillou stalo, ale ještě není pozdě to hodit za hlavu a začít znova a Trilla vyměkne a bývalé mistryni odpustí. A to je velká, velká chyba, jelikož ze stínů se ozve charakteristické strojové dýchání a velice známý hlas pronese osudovou větu „You have failed me, inquisitor!“ Načež na scéně se objeví MY BOY Darth Vader, a bohužel sejme usmířenou Trillu, která ještě stihne vykřiknout: „Avenge us!“  Nooo… a pak se spustí shit show v deluxe edici.Cere se na něj vyřítí ve výskoku a výkřiku, ale Vader jí ledabylým mávnutím ruky uklidí do lávy. To je pán! Chvilku jsem se na něj zlobil za Trillu, ale když poslal Cere Jundu a její nemytou ku…drnatou hlavu vstříc žhavému magmatu, to hned pár zlatých bludišťáků získává! Calovi je jasný, že nemá šanci, a začne zdrhat, zatímco Vader za použití vesmírné Síly mu rve železnou podlahu pod nohama a háže to po něm. Vadera zpracovali skvěle, jako chodící manifestaci neuvěřitelné moci, kterou ale dělá tak nějak mimochodem, ani se moc nesnaží, a přestože Cal před ním zdrhá jako o život, Vader neudělá jeden rychlejší krok, protože to prostě nepotřebuje.

Když už to vypadá, že Vader vykuchá Cala a získá zpět hologram, odnikud se objeví Deus Ex Cere Junda, udělá díru v takový podvodní chodbě, a naproti nim vyplave Merrin a zachrání je tou její  magií… takže Trilla RIP a Cere to přežila, to je teda zklamání… Jako nebudu úplně rozporovat to hození do lávy, protože to bylo z takového mostu a jako MOHLA se chytit no, ale fandil jsem Vaderovi, přesto mně konec bavil a i se mi docela líbil… velká škoda Trilly, jednoznačně nejzajímavější postava, zasloužila by si svoji vlastní hru.Úplnej konec je k popukání. Cal má konečně hologram, vidí mapu vesmíru se všema těma tečkama, kde jsou adresy force sensitive kiďáků, a on vezme meč a ten hologram rozjebe, protože „Let the Force decide their fate, not us“ Jako celou dobu se pachtit za něčím co pak zničím….meh. Na druhou stranu já jsem stejně nikdy nechtěl provozovat Jedi školku.

Nějaký zásadní nelogičnosti a kokotiny tam moc nebyly… co ale bilo do očí, že v té nejvíc temné inkvizitorské pevnosti bylo připravených několik Jedi meditation circles. Proč třeba Cal neřekne… ok tady na tom místě žádný meditační kruh nebude, tak si nějaký nakreslím, nebo prostě budu meditovat bez kruhu, tohle bylo nedomyšlené. Dřív bych sám sebe našel na podpůrném meetingu kokotů, co adorují Pitomia, než Jedi circle v imperiální inkvizitorské pevnosti.

Celkový hodnocení… Hele nejdřív jsem tomu chtěl dát tak 60 procent po první třetině. Potom přišla na scénu Trilla, a to jsem zase dvacet procent přidal, ta hot roba byla dealbreaker. Jenže za její nevyužitý potenciál, kdy ji tvůrci odmítli pasovat do role hlavní postavy, bych tomu zase deset vzal. Merrin byla dobrá, plus deset. Ponča mínus sedm. Vaderův pokus shodit Cere Jundu do lávy plus čtyři. Vaderovo zabití Trilly mínus osm. Zničení hologramu aneb I dont want fucking Jedi kindergarden plus 5. Suma sumárum: 74%

Na prdel vás ta hra neposadí, ale rozhodně není špatná, na druhou stranu jsem rád, že jsem na ní vychytal slevu a nekupoval za plnou palbu. Trilla Suduri alias Second Sister stole the show. Merrin taky dobrá, Greez zábavnej, Cal nemastnej neslanej, Vader byl lovely – jednoznačně best cameo, no a Cere na dělo. Jo ještě bych chtěl říct, že tahle hra má velice povedenou hudbu, která dodává star wars feel. Hudba za jedna.

PS: Už jsem utrpěl ten nový SW film, na který bude recenze v následujících dnech. Tahle hra je zlatá proti němu!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 thoughts on “Herní recenze : Star Wars Jedi Fallen Order

 1. Velmi zajímavá a myslím, i pro mě, velmi poučná recenze. Hodlám si Star Wars Jedi Fallen Order v nejbližší koupit…aneb jak maník jako já, co neumí hrát nic jiného než Call of Duty a Vietcong skočí do světa Star Wars.
  Není to moc dlouho co sem čirou náhodou narazil na Trailer k této hře a pak po shlédnutí gameplaye od Agraela a několika zahraničních Youtůberů sem se rozhodl, že do toho půjdu a hru si za těch nemálo éček koupím. Tak uvidíme, ale sjetí videí na YT a vaše recenze mě na tuto hru navnadila ještě více. Soudruzi od EA se evidentně po letech konečně vytáhli, a vytvořili něco normálního a ne bullshit vycucanej z palce.
  Jen taková maličkost na závěr přímo na vás…Vy asi evidentně rád Trillu, za to já beru jako nej postavu Merrin. A to ne jen proto, že se mi zdá, že po Calovi trošku jede a chtěla by s ním kouzlit i jinak, než jak ukazuje ve hře 😀

  Jinak super recenze, u mě za 100%

  1. Super, děkuji za milý komentář! Merrin byla dobrá… ale Trilla byla prostě furt o několik lig jinde! Určitě doporučuju k zahrání, pokud vyjde druhej díl, jdu do něj taky 🙂

   1. Před měsícem sem to už po druhé dohrál a spokojenost na plné čáře. Také si počkám na druhý díl, už se nemůžu dočkat.

 2. Tak skoncil som clanek asi v tretine, este tej hre dam sanci 🙂 Idem Jedi Knight od zaciatku a najviac ma vytaca, ze blokujes lightsaberem luzu, vyblokujes attack a tem posukum ma odpadnout dana cast na zem a ubrat zivot a ono ne. Tam jsou vsichni rezistentni ke kontaktu, kdyz blokujes… Kdyz uz sekas, tak ne a to nejak neskousavam 🙂
  Rovno tam moze behat s pomlazkou alebo klacikem zo zeme. Vraj Jedi Knight… da fak?

  1. Hahaha, jó, to je trochu blbé no 😀 Ale jakmile se naučíš systém toho boje a získáš nějaké mad skillz, tak to bude větší pohoda, pak už se to docela dá, ten začátek to děláš cosplay boxovacího pytle nu

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Theme: Overlay by Kaira Extra Text
Cape Town, South Africa